Projekty

Dobranoc - gute Nachtgeschichten?

Pięcioro studentów  Wyższej Szkoły Muzycznej i Teatralnej w Rostocku postanowiło zrealizować projekt, w którym aktorzy i muzycy zamieniają się rolami. Drugim głównym celem było budowanie porozumienia, pomostu między dwoma sąsiednimi narodami - w przedstawieniu Niemcy śpiewają i recytują po polsku, Polacy po niemiecku. Z dwujęzycznych wybranych tekstów m.in. Leopolda Staffa, Maschy Kaleko, Evy Strittmatter, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i piosenek, ułożyli logiczną całość, każdy gest, kwestię, ruch, rekwizyty uzgodnili razem.

Spektakl "Dobranoc - gute Nachtgeschichten?" po raz pierwszy zaprezentowany został na I Konkursie Interdyscyplinarnym w Rostocku. Wraz z przedstawieniem "Kuszenie" uplasowało się na pierwszym miejscu (drugiej i trzeciej nagrody nie przyznano). Planowane są kolejne prezentacje przedstawienia zarówno w Niemczech jak i w Polsce.

Nocą w słynnym niegdyś piano barze spotykają się przypadkowo zagubione dusze, które za sobą tęsknią i się szukają...Atmosfera nocy budzi wrażliwość, marzenia o miłości, życiu i sensie... Mimo, że wyglądają na związanych ze sobą, zagrażają im jednak bariery - różnice między polską a niemiecką mową, odmienne profesje i temperamenty.