Projekty

Rotary Deutschland

Rok 2004 dla kilku Rotary Club Deutschland rozpoczął się wspólnym projektem na rzecz budowy internatu dla 160 niedosłyszących dzieci w Myrgorodzie na Ukrainie. Doktor Richard Pyritz z RC Ratzeburg - Alte Salzstraße wraz z ukraińskim Rotary Clubem oraz RC Toruń zorganizował pięć koncertów charytatywnych na terenie północnych Niemiec. W niebagatelny, finansowy sposób włączyły się kluby z miast, w których odbywały się koncerty.

Opiekę merytoryczną i muzyczną objął Cord Garben, znany niemiecki pianista, dyrygent i producent płytowy. Wykonawczyniami były dwie Polki: Katarzyna Wieczorek - studentka z Hannoweru (fortepian), Milena Piszczorowicz - studentka z Rostocku (fortepian) oraz z Ukrainy Elena Zhunke - studentka z Lubeki (skrzypce).

Koncerty odbyły się w Dönkendorf, Ratzeburgu, Mölln - prowadził go Cord Garben, Travemünde i Lubece w Scharbausaal w tamtejszej zabytkowej Miejskiej Bibliotece. W programie koncertów były utwory J.Brahmsa, K.Szymanowskiego, F.Chopina, F.Lista, L.Beethovena, wykonywane na fortepianie na cztery ręce, na skrzypce i fortepian, skrzypce solo i fortepian solo.